Zespół Szkół w Węgoju

Węgojskie Stowarzyszenie Edukacji Lokalnej CEL

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Z pomocą pieskom w Bagienicach

Email Drukuj PDF

Dnia 6.12.2012r. uczniowie kl.V wraz z wychowawczynią, Panią Agnieszką Żelazną, odwiedzili schronisko dla psów w Bagienicach Małych koło Mrągowa. Znajduje się tam 198 psów i 5 szczeniaków. Uczniowie przekazali około 150 kg karmy, uzbieranej wcześniej w ramach akcji charytatywnej w sklepach. Psy przyjęły ich bardzo przyjaźnie: merdały ogonami i szczekały radośnie. Widok tak wielu psów zamkniętych w klatkach był przerażający. W oczach zwierzaków malowała się   ogromna tęsknota za prawdziwym domem.

Uczniowie zostali zapoznani z topografią schroniska. Zwiedzili kwarantannę, szczeniakarnię, gabinet lekarski oraz biuro i kuchnię.


 

klasa_bagienice.JPG pieski.JPG